وبلاگ بیوتی تایم

دیدن بهترین خبرها و مقالات دنیا در زمینه سالن ها و زیبایی زیست محیطی

بهترین ارائه دهنده خدمات زیبایی و اسپا در تهران، با نازلترین قیمت و بالاترین کیفیت مواد اولیه و هنرمندان فوق العاده زبردست در کلینیک خدمات زیبایی مهناز، با ما زیباترین شوید و بدرخشید و با نازلترین قیمت و بالاترین کیفیت مواد اولیه و هنرمندان فوق العاده زبردست در کلینیک خدمات زیبایی مهناز است

پزشکی از راه دور و گردشگری سلامت

پزشکی از راه دور و گردشگری سلامت

در عصر حاضر اکثر علوم، وابستگی خود را به IT احساس می کنند. علم پزشکی نیز از این قانون مستثنی نیست . این دو رشته کاملا از یکدیگر جدا هستند و باید به گونه ای آنها را به یکدیگر پیوند داد. مدیریت تکنولوژی به عنوان یک علم میان رشته ای نقش پیوند دهنده را ایفا می کند.در مقاله حاضر تلاش بر این است که ابتدا با ادبیات تله مدیسن آشنا شویم و سپس به کاربردهای آن در گردشگری سلامت بپردازیم.

پلتفرم ها و توریسم سلامت در پسا کرونا

پلتفرم ها و توریسم سلامت در پسا کرونا

کلمه پلتفرم در انگلیسی به معنای سکو است. در معنای لغوی سکو­ها و قسمت هایی از سالن ها که ارتفاعشان از قسمت های دیگر بالاتر است نیز پلتفرم نامیده می­شوند. در فناوری اطلاعات و IT، پلتفرم به بستر نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری اشاره می‌کند که به‌عنوان زیرساخت اجرا یا توسعه در یک سامانه استفاده‌ می‌شود. به عبارت دیگر مجموعه دستورالعمل‌هایی که برای یک پردازنده خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد و تضمین می‌کند که هدف (موضوع) با موفقیت اجرا خواهد شد.

جهان پسا کرونا، ایران و گردشگری سلامت

جهان پسا کرونا، ایران و گردشگری سلامت

بیماری کووید-19 بیماری عفونی است که از ویروس کرونایی که به تازگی کشف شده موجب می­شود. این بیماری در کنار رنج­ها و مرگ و میرهایی که به همراه داشت توانست شکل دیگری از زندگی مدرن را به مردم دنیا نشان دهد و ارتباطات و تعاملات اجتماعی را با فضای مجازی عجین نماید. این تاثیر در همه سطوح و حوزه‌ها اتفاق افتاد. در آینده پسا کرونا، به نظر می‌رسد سلامت برای همه(HFA) و مراقبت‌های اولیه بهداشت (PHC) نیز رویکردی عمومی‌تر داشته باشد و مردم مجبور شوند به برخی از رویکردهای نوآورانه در حوزه‌های مختلف تن بدهند، چرا که شیوع کرونا نشان داد در برابر ایده‌های نو برای مقابله با پدیده‌های همه گیر راه گریزی نخواهد بود.

ایران بهشت گردشگری سلامت و زیبایی در دنیا و خاورمیانه

ایران بهشت گردشگری سلامت و زیبایی در دنیا و خاورمیانه

گردشگری در فرهنگ امروزی به مجموعه تعامل هایی اطلاق می­شود که در فرایند جذب و میهمانداری، بین گردشگران، سازمان‌های مسافرتی، دولت‌های مبدا، دولت‌های میزبان و مردم بومی برقرار می‌شود.همچنین گردشگری به مجموعه فعالیتهایی گفته می­شود که در جریان مسافرت یک گردشگر اتفاق می‌افتد، این فرایند هر فعالیتی از قبیل برنامه ریزی سفر، مسافرت به مقصد، اقامت، خرید کالاهای متفاوت از مقصد، تعامل میان گردشگر و فرد (افراد) بومی و بازگشت را شامل می­شود.

گردشگری سلامت و جایگاه ایران در این حوزه

گردشگری سلامت و جایگاه ایران در این حوزه

گردشگری سلامت عموما به سفر خارج از کشور بومی فرد اطلاق می گردد که برای حفظ شرایط جسمی و فیزیکی در بهترین حالت و یا درمان و بهبود بهداشت فردی در حوزه­ی ذهن و بدن صورت می­گیرد.